3. februārī

Bēgļu ceļvedis / Даведнiк бежанца

2020. gadā vairāki Krievu pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociācijas (AREM) atbalstītāji nāca klajā ar iniciatīvu sniegt palīdzību bēgļiem, Baltkrievijas pilsoņiem, kuru skaits sāka strauji pieaugt pēc protesta kustības apspiešanas šajā valstī. Paši būdami bēgļi Latvijā, vairāki asociācijas dalībnieki labi pārzina piespiedu emigrantu problēmas, viņu vajadzības un tipiskās kļūdas.

Balstoties šajā pieredzē, tika izstrādāts unikāls projekts, kura ietvaros tiks sniegta palīdzība bēgļiem no Baltkrievijas visos viņu grūtā un bīstamā ceļa posmos, sākot no konsultācijām par Latvijas vīzu saņemšanu, dokumentu iesniegšanu un beidzot ar sadzīves jautājumu risināšanu: mājokļa un darba meklējumiem.

Īpaši svarīgs uzdevums ir integrācija latviešu valodas un Latvijas kultūras telpā. Bez integrācijas nav iespējama pozitīvas pieredzes gūšana un labu attiecību veidošana starp bēgļiem un Latvijas sabiedrību. Mūsu uzdevums ir iesaistīt šajā darbā Latvijas pilsonisko sabiedrību, uzņēmējus un vienkārši nevienaldzīgus cilvēkus.

Mēs jau sadarbojamies ar virkni nevalstisko organizāciju Latvijā, Lietuvā un Ukrainā un būsim priecīgi paplašināt šo organizāciju loku. Projektu “Bēgļu ceļvedis” īsteno asociācija AREM programmas “Demokrātijas kultūra” ietvaros ar Aktīvo iedzīvotāju fonda finansiālu atbalstu.