AICINĀJUMS LATVIJAS KRIEVIEM UN KRIEVVALODĪGAJIEM IEDZĪVOTĀJIEM

Mums visiem ir jautājumi un pretenzijas pret valsts varu – dažkārt ļoti nopietnas. Demokrātiskajā sabiedrībā un valstī tas ir gluži dabiski. Mums visiem ir tiesības tikt uzklausītiem, mums ir tiesības prasīt, lai mūsu viedoklis tiktu ņemts vērā.

Ir tikai viens nosacījums: ja mēs esam daļa no šīs sabiedrības, nevis tās slepenie ienaidnieki, piektā kolonna, kas gaida okupantu ierašanos. Šodien vairs nav iespējams stāvēt malā, palikt ārpusē vai pa vidu. Jums ir jāizvēlas, kurā pusē jūs esat.

Latvija gaida mūsu atbildi.

Krievu tauta! Visiem, kam ir dārga krievu kultūra un krievu mantojums! Atklāti un bez ierunām iestājieties pret Krievijas Federācijas valdību un tās vājprātīgo diktatoru. Nosodiet Putina agresiju pret Ukrainu. Un uzreiz pieprasiet to pašu no visām tām partijām un organizācijām, kas pārstāv krievus. Pieprasiet, lai tās atzīst, ka kļūdījās, ilgus gadus atbalstot Krievijas Federācijas politiku tepat Latvijā. Lūdziet par to atvainoties.

Jums ir tiesības to pieprasīt. Galu galā, ja šīs organizācijas patiešām ir krievu, tad tām ir pienākums izteikt jūsu gribu.

Un, protams, neklusējiet arī paši – ne mājās, ne darbā, ne internetā. Piedalieties visās pretkara akcijās.

To darot, jūs pierādīsiet, ka krievi nav drauds Latvijai, ka ir iespējams un nepieciešams dialogs ar krieviem, ka var kopā veidot brīvu, demokrātisku un pārtikušu sabiedrību, sabiedrību, kurā tiks stingri ievērotas visas etnisko minoritāšu tiesības.

Ja tas netiks izdarīts, tad uz ilgu laiku paliksim apzīmēti kā piektā kolonna – agresorvalsts līdzvaininieki. Šis apzīmējums būs vēl briesmīgāks, jo tas būs pelnīts.