AREM IR GATAVA SNIEGT PALĪDZĪBU BALTKRIEVIEM, KURI CIEŠ NO LUKAŠENKO REŽĪMA REPRESIJĀM

Pašlaik Baltkrievijā Aleksandra Lukašenko jaunpadomju režīms izvērš vērienīgas politiskās represijas. Daudzi cilvēki, kas uzdrīkstējās publiski iestātes pret falsifikācijām vēlēšanu laikā, pret neefektīvu, korumpētu birokrātiju un policijas teroru, jau ir nokļuvuši aiz restēm. Acīmredzot cīņa pret tirāniju nebūs nedz īsa, nedz viegla. Daudziem baltkrieviem nāksies pamest savu dzimteni.

Mūsu asociācija apvieno Latvijas pilsoņus un politiskos emigrantus no Krievijas. No savas pieredzes mēs zinām, ar kādām grūtībām saskaras bēgļi, kā arī zinām, kā tās pārvarēt. Šobrīd mēs uzskatām, ka mūsu pienākums ir sniegt visu iespējamo palīdzību cilvēkiem, kuri ir cietuši no Lukašenko režīma represijām.

Mēs plānojam veikt sekojošus pasākumus:

1) Konsultēt jautājumos par patvēruma meklējumiem Latvijā.

2) Sniegt palīdzību darba vīzu noformēšanā Baltkrievijas pilsoņiem — protesta akciju un streiku kustības dalībniekiem, atlaistiem no darba savas pilsoniskās un politiskās darbības dēļ vai citādi vajātiem.

3) Palīdzēt bēgļiem no Baltkrievijas un piespiedu emigrantiem atrast darbu Latvijā (pēc iespējas savā specialitātē). Jo īpaši būtu iespējams iekārtot darbā speciālistus no Baltkrievijas (inženierus, strādniekus utml.), atlaistus no darba dēļ viņu dalības protesta akcijās un streikos.

4) Palīdzēt adaptēties Latvijā, saņemt konsultācijas sadzīves jautājumos: kā atrast dzīves vietu, bērniem – bērnudārzu un skolu, sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm.

5) Palīdzēt apgūt latviešu valodu un kultūru, veicināt pilnvērtīgu integrāciju Latvijas sabiedrībā.

(Sīkāka informācija pieejama pēc pieprasījuma, sazinoties ar mums elektroniski:  arem.rus.lv@gmail.com.)

AREM Valdes priekšsēdētājs

Dmitrijs Savins