Krievu disidents nolēmis mainīt Latvijā valdošos stereotipus, ka vairums krievu atbalsta Putina režīmu

Uz Latviju atbēgušais pret Putina režīmu noskaņotais krievu aktīvists Dmitrijs Savins kopā ar domubiedriem izveidojis jaunu organizāciju “AREM”, kuras mērķis ir mainīt stereotipu, ka visi krievi atbalsta Putina režīmu.

Turklāt šādu priekšstatu maiņa nāktu par labu gan latviešiem, gan arī šeit dzīvojošajiem krievvalodīgajiem, kuri arī bieži vien redz tikai tādu Krieviju kādu to ataino Kremļa propagandas kanāli.

Krievu disidentam Dmitrijam Savinam Latvija jau trīs gadus ir politiskās trimdas vieta. Krieviju viņš bija spiests pamest viņa politisko uzskatu dēļ – viņš asi kritizēja Krimas aneksiju. Latvijā Savins izveidojis jaunu organizāciju tiem cittautiešiem, kuri ir lojāli Latvijai un iestājas pret Putina režīmu. “AREM” mērķis esot tuvināt Krievijas un Latvijas pilsoniskās sabiedrības, kā arī palīdzēt no Krievijas emigrējušajiem.

Dmitrijs Savins
krievu disidents, “AREM” dibinātājs

Kas ir svarīgi, mēs dodam alternatīvu tam, kas šeit dzīvojošiem krieviem mākslīgi tiek uzspiests. Kremļa propaganda pastāvīgi skalo smadzenes, ja tu esi krievs, tev jāatbalsta padomju okupācija un tev ir jāatbalsta komunistiskā un Putina neosovjetiskā režīma noziegumi. Mēs sakām, nē! Krievu un padomju nav viens un tas pats, tie ir savstarpēji izslēdzoši termini. Krievu tauta bija pirmā, kas cieta no komunistiskā režīma.

Pēc Savina teiktā, organizācijā pārstāvēti vairāki disidenti no Krievijas, taču ne visi ir gatavi atklāt identitāti, jo Putina režīma represijas ir jūtamas arī Eiropā.

“Mēs visi ļoti labi saprotam, ka proputiniski elementi Latvijā ir plaši sastopami, tie ir spēcīgi. Te ir proputiniska piektā kolona un viņiem ir ļoti nepatīkami redzēt krievu cilvēkus, kuri ir savas valsts patrioti un vienlaikus atbalsta Latvijas suverenitāti,” norāda Savins.

Ko nozīmē atbalstīt šādu organizāciju ar telpām, šogad varēja pārliecināties mākslas galerija “Happy art museum”, kura pārdzīvoja Kremļa troļļu uzbrukumu, kura rezultāta tika slēgta vietnes “Facebook” lapa.

Dags Vidulejs
“Happy art museum” vadītājs

Tas ir diezgan briesmīgi, no rīta pamosties un visi tavi draugi, telefoni, kolēģi, bērni, kas iet cauri “Facebook”, pēkšņi vairs nav. Tas ir vēl briesmīgāk nekā Staļina laikā, kad izgriež ārā fotogrāfijas no ģimenes albuma un paliek tukša vieta.

Asociācija otrdien demonstrēja filmu par Sarkano teroru, kā arī atklājusi savu mājaslapu internetā.