LĪVENA DIENA LIEPĀJĀ

31. janvārī Liepājā, Ziemeļu kapos, pie pieminekļa Atbrīvošanas cīņās kritušajiem varoņiem tika iedegtas sveces Līvena vienības brīvprātīgo piemiņai. Sakarā ar epidemioloģiskiem ierobežojumiem piemiņas pasākumā piedalījās tikai Krievu pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociācijas (AREM) pārstāvji.

1919.gada janvārī Liepājā no krievu virsniekiem tika izveidota Līvena vienība, nosaukta tās komandiera – viņa gaišības kņaza Anatolija Līvena vārdā. 31.janvārī pirmā līveniešu rota 65 cilvēku sastāvā devās uz antiboļševiku fronti.

Līveniešu vienības, vēlāk divīzijas, vēsture – tā ir kopīgas latviešu un krievu cīņas vēsture pret kopīgu ienaidnieku: pretcilvēcisku un  totalitāru komunistisko sistēmu. Cīnoties plecu pie pleca ar latviešiem pret boļševismu, krievu brīvprātīgie nevis vārdos, bet ar izlietām asinīm pierādīja gan ticību saviem ideāliem, gan lojalitāti Latvijai. Mēs esam pārliecināti, ka šodien viņu varoņdarbs ir ceļa zvaigzne visiem, kas tiecas veidot patiesi vienotu sabiedrību: tiem krievu cilvēkiem, kuri ir uzticīgi nevis padomju, bet krievu vēsturiskajam mantojumam.

Šo virsnieku varoņdarbs paliks tautas atmiņā jebkuros apstākļos un pie jebkuriem ierobežojumiem.